Evro se je znižal na najnižjo raven v več kot enem letu, potem ko je politična kriza zajela Nemčijo, največje evropsko gospodarstvo, kar bo verjetno privedlo do predčasnih volitev v februarju.
Britanski funt je prejšnji teden nadaljeval svoj upad, saj so se pojavljale skrbi, da bi lahko tako britansko kot evropsko gospodarstvo obremenili carinski davki, ki bi jih uvedla prihodnja ameriška administracija.
Tečaj USD/JPY se je povečal v volatilnem tednu, ki je zaznamoval tako triletni vrh kot tudi enomesečni padec, saj je negotovost glede prihodnje obrestne politike Banke Japonske še vedno prisotna.
Cene zlata so močno padle, saj so se udeleženci trga začeli skrbeti, da bi nova republikanska administracija lahko dvignila carine, kar bi povzročilo inflacijo. Ta poteza bi lahko privedla do zmanjšanja morebitnih znižanj obrestnih mer s strani ameriške centralne banke (Fed) prihodnje leto.
Cene delnic so na začetku tedna dosegli nove rekordne ravni, a so se nato zmanjšale in končale nižje, saj so se nekateri trgovci morda odločili zaščititi svoje dobičke.
Cene nafte so padle, saj so narasla pričakovanja, da bo prihodnja ameriška administracija povečala proizvodnjo nafte v prihajajočih mesecih.